II Kongres eHandlu – nie dajmy się zagotować

<a href="http://imgur.com/fUQZZLP"></a>

Co rozpala w nas chęć do działania? Obserwacja? Interakcja? A może zazdrość? – to wszystko mogli poczuć uczestnicy drugiej edycji Kongresu eHandlu, która miała miejsce 10 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie. 10 prelekcji, około 500 gości – praktyka w połączeniu z możliwością wymiany doświadczeń – to crême de la crême branży e-commerce.

Marka w sieci

O ile od kilkunastu lat doskonale wiadomo, że marka w sieci nie obroni się sama, nadal wielu "specjalistów" sprzedaży online jest przekonanych, że najważniejsze dla jej obrony są pieniądze. A to nieprawda. Najważniejsze są precyzyjne działania, które pozwolą na dotarcie z odpowiednim komunikatem do odpowiedniego klienta. Klienta, który jest coraz odporniejszy na klasyczną reklamę. Smart klienta, który jest dla branży e-commerce jedynym szefem. A co smart konsument ceni sobie szczególnie? Wygodę i elastyczność, którą dają mu urządzenia mobilne. Z tematyki m-commerce wszyscy śmieją się, że jest top trendem każdego od kilku lat sezonu. A skoro jest.. nadal trzeba o niej mówić, tyle, że w bardziej niż w ubiegłych latach nowoczesnym podejściu. O Mobile First Design opowiedział Borys Skraba z BOLD.

Co nas kręci, co nas podnieca?

Jak zjednać sobie przychylność klienta, który jest smart? Odpowiedź jest prostsza niż nam się zdaje. Wystarczy się nie bać i próbować. Testować nowe narzędzia, chodzić na szkolenia i odpowiednio sterować dystrybucją – wydaje się łatwe, ale w praktyce udaje się niewielu. Podczas Kongresu uczestnicy mogli nie tylko poznać najnowsze narzędzia dla branży e-commerce, ale także dowiedzieć się jak ich wdrożenie wpływa na sukces. Było o technologiach kontekstowych i fast data w wykonaniu Wojciecha Chochołowicza z Gino Rossi oraz Jarosława Królewskiego z HG Intelligence. Siłę przekazu kontekstowego na życiowych przykładach przedstawił Romas Juskevicius z bitREC. Zaś o testach i praktykach na żywym organizmie opowiadał m.in. Wojciech Tomaszewski z answear.com. Podczas arcyciekawej prezentacji przedstawił m.in. determinanty doboru elementów na bannerze i pokazał, że konwersja nie zależy od naszej subiektywnej opinii, ale od regularnych badań grupy celu.

<a href="http://imgur.com/Iy2sbYG"></a>

Jakub Cyran z kolei opowiedział o tym, jak istotne jest wykorzystanie potencjału klientów, którzy nasz e-Sklep już znaleźli. I nawet jeśli dla niektórych przedstawione przez Jakuba statystyki były nazbyt enigmatyczne, wnioski słuchaczy prezentacji okazały się podobne; RTB to konieczność!

<a href="http://imgur.com/1eMLUDE"></a>

Oczarowanie klienta nadzwyczaj atrakcyjną ofertą to nie wszystko, czasem należy bowiem zabrać go w niezapomnianą podróż - o czym mówiła Marta Małecka z PostNord Fulfilment.

O content marketingu słyszał każdy, Barbara Stawarz, która w marketingu treści zakochana jest na zabój opowiedziała o tym, po czym jednak niewielu zdaje sobie sprawę, a mianowicie o roli marki jako wydawcy unikalnych treści. Nie mogło zabraknąć tematyki omnichannel poruszonej przez Tomasza Gutkowskiego z Grupa Unity oraz Mateusz Kowalczyk z i-systems.

Bez ludzi nie sprzedasz

Poza narzędziami, które ewidentnie w eHandlu pomagają, koniecznym elementem biznesu w sieci są ludzie. To właśnie oni tworzą markę i są za nią odpowiedzialni. Temat zarządzania, wykorzystanie emocji i budowie produktu z klientem opowiadał Grzegorz Albrecht.

Ludzkim elementem w budowie marki są także przedstawiciele zewnętrznych podmiotów, realizujących działania promocyjne, sprzedażowe czy posprzedażowe, stąd tak istotna na Kongresie obecność przedstawicieli agencji, specjaliści ds. marketingu. Dlatego jako oprganizator zadbaliśmy, by podczas imprezy pojawiły się prezentacje takie jak “Teoria wszystkiego dla eHandlu”, czyli opowieść Krzysztof Winnika z OS3 na temat akcji Ambasador Innowacji Philips Polska. Błędy w użyteczności e-commerce wytykał Jacek Popko z UsabilityLAB, zaś o długim ogonie opowiadał Krzysztof Marzec z Deva Group.

<a href="http://imgur.com/3tyjWc0"></a> Piotr Chmielewski, Social Media Now

Uczestnicy Kongresu - jak wynika z naszych danych nie przyszli na wykłady poszukując wiedzy teoretycznej. Najbardziej ciekawiły ich historie sukcesu marek, przewidywania specjalistów na temat tego, co będzie wyróżnikiem e-sklepów w ciągu najbliższych miesięcy. Wielu z nich liczyło także na rozwianie swoich wątpliwości dotyczących nowej ustawy konsumenckiej. Marcin Błaszyk z Kancelarii KLJB nie zawiódł! Udział w wydarzeniach takich jak Kongres eHandlu to jedyna metoda na to, by nie dać się zagotować - jak równomiernie podgrzewana żaba z quizu Tomasza Karwatki.

<a href="http://imgur.com/qP4MESK"></a> Erwin Wilczyński, Inter Cars S.A.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w II Kongresie eHandlu, mamy nadzieje, że był on dla Was inspiracją i dawką wysokiej jakości wiedzy. Spotykamy się na kolejnej edycji wydarzenia - ze swojej strony obiecujemy zadbać o to, byście po raz kolejny połknęli sporą dawkę wiedzy i wyszli gotowi do walki zadowolenie swoich klientów.

Cześć!

Chcesz opublikować tekst? Odezwij się do nas
Karolina Michalak Relationship Manager
redakcja@ehandel.com.pl
+48 721 945 134
  • Infoguru Sp. z o.o. Sp. k.

    Wydawca

  • POLAND, Poznań, Truskawiecka 13

    Adres prawny

  • VAT ID 7811967834

    NIP